Stowarzyszenie SPIN

Stowarzyszenie SPIN zostało utworzone w celu upowszechniania wiedzy o środowisku wodnym, aby zrzeszać miłośników wojaży pod powierzchnią wody i zarażać pasją do nurkowania tych, którzy szukają nowej, wyjątkowej przygody oraz by promować sporty wodne i podwodne. Jednym z głównych celów Stowarzyszenia Aquademia jest upowszechnianie wiedzy o zdrowotnych i rekreacyjnych zaletach nurkowania, a także informacji o środowisku wodnym. Akcentujemy, że nurkowanie to sport dostępny dla każdego, także (i szczególnie) dla osób niepełnosprawnych, gdyż w wodzie każdy może czuć się w pełni sprawnym i w pełni wolnym człowiekiem i cieszyć się życiem bez ograniczeń.

Działalność stowarzyszenia skierowana jest głównie do dzieci w wieku od lat 10, młodzieży szkolnej oraz środowiska akademickiego. Chcemy również, aby młodzież z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych miała możliwość uczestniczenia w tej formie rekreacji poprzez zasmakowanie nowej podwodnej przygody, oderwania się od codziennych trosk, przełamania barier, odkrycia w sobie pasji i ponadprzeciętnych zdolności.

W ramach podejmowanych działań stowarzyszenie organizuje wykłady, prezentacje połączone z pokazami multimedialnymi, prelekcje, naukę nurkowania, obozy nurkowe, wyjazdy turystyczno-nurkowe w kraju i za granicą. W celu podniesienia kwalifikacji prowadzone są również szkolenia dla certyfikowanych nurków na kursach zaawansowanych/specjalistycznych.

Poprzez działalność stowarzyszenia pragniemy dać szansę poznania środowiska podwodnego dzieciom, młodzieży i dorosłym tak, aby codzienne życie każdej osoby mogło zostać napełnione magiczną przestrzenią wielkiego błękitu, aby osoby te mogły wkroczyć w milczący świat głębin, zyskać ukojenie oraz chwilę na odpoczynek i refleksję.